737 113 031 Kobylí, okres Břeclav


Můj přístup

Určitě máte spoustu nápadů a představ, jak by měl váš dům či byt vypadat. Společně je probereme a já na jejich základě připravím koncepční návrh a nakonec i podrobnou projektovou dokumentaci.

Mám rád klienty, kteří za mnou přicházejí s hlavou plnou nápadů. Kteří přemýšlejí o tom, jak by mělo jejich budoucí bydlení vypadat, jaký by mělo mít styl a jaká atmosféra by z něj měla dýchat. Pokud k nim patříte, schyluje se (doufám) k příjemné spolupráci. Mým úkolem bude hlavně neudusit vaše nadšení a zároveň skloubit smělé vize se zákony statiky i České republiky (tzn. stavebním zákonem). Ale i v případě, že všechno včetně celkové koncepce stavby necháte na mně, jsem připraven vám pomoci. Budu hledat takové řešení, které vystihne vaši osobnost, ale také splní všechny ryze praktické požadavky. Tak jako tak, na každý nový projekt se ze srdce těším!

Projektem krok za krokem

  • Začínám vždy obhlídkou terénu a okolní zástavby. Nasátí specifické atmosféry místa mi pomáhá ujasnit si představu o konceptuální stránce návrhu, ale také odpovědět na praktické otázky. S těmi souvisí například i zasíťování pozemku, které je pro realizaci stavby klíčové.
  • Při plánování stavby vás samozřejmě budou mimořádně zajímat termíny. Budete si klást otázky typu „Kdy bude hotov projekt?“, „Kdy dostanu stavební povolení?“ „Kdy mám přivézt cihly?“ a tak podobně. Proto vám hned na začátku předestřu, jaké dílčí kroky a úřední procedury na vás čekají a hlavně jaké zákonné lhůty se k nim pojí. Tak zjistíte, co všechno obnáší povolovací řízení a jak dlouho vás může zdržet.
  • Snad ještě víc než délka povolovacího řízení vás nepochybně bude zajímat, na kolik celé to budovatelské dobrodružství vyjde. Hned jakmile si rámcově ujasníme, co všechno budete chtít, vám budu schopen sdělit orientační cenu projektu.
  • Dům, to není jenom hrubá stavba. Důležitou součástí projektu (i když vyžadovanou jen některými stavebníky a stavebními úřady) je také elektroinstalace, topení, vzduchotechnika a podobně. Protože se v  projektování pohybuji už dlouho, mám pro tyto obory své spolehlivé kolegy, u kterých příslušné dílčí části projektu zajistím.
  • Tzv. papírová vojna patří možná k nejtěžším zkouškám na cestě k novému bydlení. Jednání s úřady je ale mnohem jednodušší, když se orientujete v příslušných zákonech a normách a víte, na které dveře zaklepat. A to já vím!
  • K získání stavebního povolení potřebujete také protokol o stanovení radonového indexu pozemku a průkaz energetické náročnosti budovy. Ale nebojte se, mám kontakty na odborníky s potřebnou kvalifikací a oprávněními, kteří pro mne příslušné dokumenty zpracují.
  • Nakonec přichází na řadu stavební povolení. Zkompletuji projektovou dokumentaci, připojím potřebné doklady a požádám vás o připojení podpisu pod příslušnou vyplněnou žádost. Tu pak podám na úřadě a dohlédnu na průběh povolovacího řízení.

Zaujal vás můj přístup? Napište si o projekt na míru.

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Kdykoliv volejte

737 113 031

nebo pište© 2020, Bprojekt Ing. František Borovička – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑